29 Mart, 2006

külkedisinin prensese dönüşme hikayesi
Düşündükçe yazmak zor geliyor.
Mutlu ile sakin bir akşam yemeğinin ardından, Aliye’yi seyredelim diye gittiğimiz evimde, 22 kişi ellerinde maytaplar, alkışlar ve iyi ki doğdun şarkısı eşliğinde karşıladı beni. Yaşadığım şaşkınlık ve mutluluk nasıl anlatılabilir ki? Bora’nın dediği gibi, sanki bu sefer şeytanın bacağını kırdım. Sanki bu sefer balık hafızamın bile unutamayacağı bir doğumgünü yaşadım. Sanki bu sefer lanet etmedim doğduğum güne. 28 Mart 2006 külkedisinin prensese dönüştüğü tarihtir.

Hikayeler hep aynı hikaye olmasın,
Onları biz aynı yaparız.
(Ö.Asaf)


Bu doğumgünümde öğrendiğim de budur.
Belki de gerçekten önyargılar insanın kaderini belirliyor. Belki de gerçekten hikayeler, biz hep öyle olmasını beklediğimiz için aynı sonla bitiyor. Biraz peri yardımı, felaketler mucizelere dönüşebiliyor.

Yukarıda görünen kişiler mutlu sonu hazırlayan perilerimdir.

15 yorum:

lorer dedi ki...

heycanla bekliyoruz 12. 20 yas dogumgununun hikayesini. gerci oradaydik, ama bir de senin agzindan istiyoruz... hadi ama, oyalanma!

Hafiye dedi ki...

Yonc'un masalsi bir organizasyona imza atmis olmasi cok ilginc. Siir okununca kikirdeyen insan. Bi gun evlenirsem dugun planlamacim o olsun bari madem.

Alija Izzetbegovic dedi ki...

Internetten sevgili bulmak için blog işine girdin de mi?

OzlemPansiyon dedi ki...

ve uyuyan dev uyandi!!! (diğer bir deyişle, şu ana kadar itinayla blog'umdan uzak tutmaya çalıştığım ali kılçık artık aramızda:)

Hafiye dedi ki...

Ya evet. Bula bula arkadas cinneti ve birkac anonim sahis buldu. Sevgili isteseydi ben ona bi dolu opsiyon sunmustum kara kapli defterimden. (Hikayesi Unutmak Olmaz-1 baslikli yazida)

Aziz Latif dedi ki...

Özlem,

Yaz artık

Lütfen

A.L.

OzlemPansiyon dedi ki...

okurlarima layik olmayan calisiyorum ama mutluyken de yazamiyorum ki...

en iyisi kirli camasirlar-3'u yazmak. Rating'lerde dusus var gibi:)

Adsız dedi ki...

aaahhh ahhh,

bi de Cey-Cey'le aynı hediyeyi almamış olsaydım ne gözzz-zel, ne mükk-kemmel bir doğumgünü olacaktı!

Özlem, neyse ki değiştirme kartı almayı akıl ettiydim lakin kitabın içine yazı yazarak değiştirme şansını da kendi ellerimle yok etmiş oldum galiba! aman yalebbim.

Bora Yusuf

Hafiye dedi ki...

Hangi kitabi aldiniz Ozlem'e? Merak ettim ben.

Hafiye.

Hafiye dedi ki...

Yalniz bisi daha soylemek istiyorum. Duvardaki resimler bilmem bisi hatirlatti mi size? Moguz'un partisinden arak bir konsept mi yoksa? Moguz, atlama bu detayi, dedim.

Cozie Ozie dedi ki...

Gozlemcim, iyi ki dogdun anacim. Ben de 4 gozle bekliyorum tum ayrintilari, fotolari ona gore. Duvarlara asmislar fotolari ne guzel!!! Aferin size wallahi, ev partisi olayini TR'a da tasidiniz ya, helal. Optum candost, muccckkkkkkkkkkkkkssssssssssssss!!!

Cozie Ozie dedi ki...

Azzzlicim, ben aradim o aksam, Gozlemcim tel'de soyledi foto islerini. Copyright burda bizde de TR'da da onlarda. Super bi fikir di mi? Her partide yapmaliyiz dedim... :)

Adsız dedi ki...

Elif Şafak'ın Baba ve Piç'i... Özlem birini evde birini işte falan okur artık.

Bora Yeis

Adsız dedi ki...

şiir tadındaki kadınım
bir tek gamsız ben unutmuştum doğumgününü
sende bi güzel yüzüme vurdun
yerle bir oldum
sevoool

Adsız dedi ki...

slm...